WooCommerce CCS Connector

79,00 

WooCommerce CCS Connector je plugin, ktorý v pravidelných časových intervaloch synchronizuje dáta o preprave zásielky smerom z WooCommerce e-shopu do portálu kuriérskej služby City Courier Slovakia CCS. Objednávky na prepravu zásielok sa automaticky prenesú z e-shopu ku kuriérovi CCS, nemusíte manuálne vypĺňať požiadavky na prepravu.

V cene pluginu je zahrnutá aktualizácia a technická podpora na obdobie 1 roka.

Aktuálna verzia pluginu: 1.0.8

Kategórie:

WooCommerce CCS Connector umožňuje jednorazovo alebo v pravidelných časových intervaloch prenášať požiadavky na prepravu z Vášho e-shopu do portálu kuriérskej služby City Courier Slovakia (CCS). V prípade, že si zákazník e-shopu vyberie vo svojej objednávke spôsob dopravy kuriérsku službu CCS, plugin WooCommerce CCS Connector odošle do CCS všetky potrebné údaje o zásielke (prijímateľ zásielky a jeho adresa, hmotnosť zásielky, cena dobierky) a Vy už nemusíte manuálne vypĺňať samostatnú prepravnú objednávku pre CCS.

Postup pre nasadenie pluginu WooCommerce CCS Connector:

1. S kuriérskou službou City Courier Slovakia uzavrite zmluvu o zabezpečovaní prepravy Vašich zásielok. Obdržíte prístup do zákazníckej zóny CCS a vyžiadajte si prístup do ich REST API.

2. Zakúpte a stiahnite si plugin WooCommerce CCS Connector z nášho e-shopu wooconn.sk.

3. Zakúpený plugin si nainštalujte do Vášho WooCommerce e-shopu (Pluginy > Pridať nový >  Nahrať plugin) a po inštalácii ho aktivujte.

4. Nastavenia pluginu nájdete tu: WooCommerce > Nastavenia > záložka CCS Connector.

5. Vyplňte všetky povinné údaje – Purchase code (číslo objednávky zakúpeného pluginu), prístup do REST API CCS, údaje o doručovaní zásielok, spôsob dopravy CCS definovaný vo Vašom e-shope, stav objednávok ako príznak objednávok odosielaných na prepravu.

6. Naplánujte časový interval pre posielanie požiadaviek na prepravu do CCS – buď v pravidelných časových intervaloch alebo raz denne. Príklad nastavenia plánovača synchronizácie: Ak chcete, aby všetky nové objednávky na prepravu sa posielali do CCS každý deň v čase 10:00 h., z položky „Plánovač synchronizácie“ vyberte možnosť „Raz denne“ a do položky „Presný čas synchronizácie“ zadajte hodnotu 10:00.

Jednorazová synchronizácia a logy

Súčasťou funkcionality pluginu je aj manuálne vykonanie jednorazovej synchronizácie, tzn. v prípade, že potrebujete ihneď odoslať požiadavky na prepravu všetkých nových objednávok z e-shopu, vyberiete si túto možnosť z ponuky a dáte ju vykonať.

V rámci rozhrania pluginu sú zobrazované logy synchronizácie medzi e-shopom a API CCS.

 

WooCommerce CCS Connector nastavenie
Základné nastavenie pluginu WooCommerce CCS Connector

 

WooCommerce CCS Connector jednorazové akcie
Možnosť voľby jednorazovej akcie synchronizácie do CCS

 

WooCommerce CCS Conenctor logy
Zobrazenie logov synchronizácie medzi e-shopom a API CCS

 

WooCommerce CCS Connector portál
Rozhranie portálu kuriérskej služby CCS zobrazuje všetky prenesené požiadavky na prepravu

Kompatibilita

WordPress: 5.2+
WooCommerce: 4.2+
PHP: 7.2+

Ako nastaviť cron job

Aby plugin WooCommerce CCS Connector správne fungoval, je nutné nastaviť „cron job“ v časových intervaloch každých 5 minút. Viac informácií o možnostiach nastavenia cron jobu sa dozviete na FAQ.

Videonávod konfigurácie pluginu

Videonávod exportu požiadaviek na prepravu zásielok kuriérovi